Įgyvendinant projektą „Asmens sveikatos priežiūros paslaugų, skirtų socialiai pažeidžiamiems asmenims, kokybės gerinimas Kalvarijoje“  vyko pažintinis vizitas į Marijampolės ligoninę

Įgyvendinant projekto „Asmens sveikatos priežiūros paslaugų, skirtų socialiai pažeidžiamiems asmenims, kokybės gerinimas Kalvarijoje“ veiklas, Kalvarijos ligoninės darbuotojai rugsėjo 14 ir 21 dienomis lankėsi Marijampolės ligoninėje.

Rugsėjo 14 d. lankytasi Marijampolės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos poskyryje. Fizinės medicinos ir reabilitacijos vyresnioji gydytoja Jurgita Lekešienė vizito dalyviams papasakojo apie teikiamas medicininės reabilitacijos paslaugas, supažindino su įstaigoje naudojama reabilitacine įranga. Susipažinta su Marijampolės ligoninėje teikiamomis haloterapijos paslaugomis, apžiūrėtas įrengtas druskų kambarys. Didelio susidomėjimo sulaukė hidroterapijos procedūrų pristatymas, susipažinta su vertikalios vonios ir perlinės vonios nauda sveikatai. Vizito metu stebėti ergoterapijos ir kineziterapijos užsiėmimai, apžiūrėta ergoterapeuto darbo vieta, kineziterapijos salė. Susitikimo metu diskutuota apie medicininės reabilitacijos paslaugų svarbą bei vis didėjantį šių paslaugų poreikį tiek Marijampolės, tiek Kalvarijos krašte.

Rugsėjo 21 d.  lankytasi Marijampolės ligoninės Diagnostikos tarnyboje. Ligoninės vyriausioji slaugos administratorė Virginija Ryselienė ir Radiologijos skyriaus vyresnioji biomedicinos technologė Rūta Lukošiūnienė vizito dalyviams pristatė Marijampolės ligoninėje teikiamas diagnostikos paslaugas. Aplankytas veloergometrijų, elektrokardiografijų, plaučių funkcijos tyrimų, kolonoskopijų, rektromanoskopijų, endoskopijų, mamografijų, echoskopijų ir rentgeno kabinetai, apžiūrėtas kompiuterinis tomografas. Susipažinta su modernia, visą parą veikiančia, gydytojų radiologų darbo vieta.

Džiaugiamės, kad Kalvarijos ligoninė įgyvendindama projekto „Asmens sveikatos priežiūros paslaugų, skirtų socialiai pažeidžiamiems asmenims, kokybės gerinimas Kalvarijoje“ veiklas atsinaujino didelę dalį medicininės įrangos. Projekto lėšomis atnaujintas oftomologijos kabinetas, įsigyta moderni ultragarso diagnostikos sistema (echoskopas).

2022 m. birželio 20 d. pasirašyta Medicinos įrangos įsigijimo viešojo pirkimo-pardavimo sutartis. Kalvarijos ligoninė projekto lėšomis įsigijo 2 defibriliatorius, elektrokardiografą bei modernią reabilitacijos įrangą: 2 kanalų magnetoterapijos apratą su aplikatoriais, elektroterapijos aparatą su vakuuminiu moduliu ir vežimėliu, elektroterapijos galvaninę vonelę, poliarizuotos šviesos terapijos prietaisą, kombinuotos terapijos aparatą (elektroterapijos ir ultragarso), ultragarsinį inhaliatorių su mobiliu stovu, stacionarų darsonvalizacijos aparatą, 7 multifunkcines procedūrines lovas. Taip pat įsigyta kompresinė sistema (limfodrenažas), termomasažinė lova, elektrinis masažo stalas, kaklo  ir juosmens tempimo prietaisai. Dalis medicininės įrangos jau pristatyta, likusi įrangos dalis bus pristatyta artimiausiu metu.

Projektas „Asmens sveikatos priežiūros paslaugų, skirtų socialiai pažeidžiamiems asmenims, kokybės gerinimas Kalvarijoje“ įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojama Europos Sąjungos.

VšĮ Kalvarijos ligoninei skirtas finansavimas sudaro – 280 202,50 Eur, iš jų – 252 182,25 Eur (90 proc.) ES lėšos.

Ši informacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Viešoji įstaiga Kalvarijos ligoninė ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Nuoroda į „EuropeAid“ internetinę svetainę: https://ec.europa.eu/europeaid/node/22_en

Kalvarijos ligoninės darbuotojai lankėsi Marijampolės ligoninėje

Viešosios įstaigos Kalvarijos ligoninės informacija